Turistika


Jánošíkové diery:

Malý okruh Jánošíkovými dierami je najobľúbenejšou a napriek rebríkom i nenáročnou trasou vhodnou i pre malé deti a seniorov. Východiskovým bodom trasy je parkovisko pri hoteli Diery. Trvá približne 2hodiny, počas ktorých uvidíte krásy Dolných a Nových Dier.

Veľký okruh s možným výstupom na Veľký Rozsutec (1610 mnm) a Malý Rozsutec (1343mnm)- Počas tejto trasy prejdete Hornými dierami s veľkým počtom vodopádov a rebríkov, pokračujete do sedla Medzirozsutce (1200mnm), odkiaľ môžete pokračovať vo výstupe na Malý a Veľký Rozsutec. Upozorňujeme, že pri veľkých dažďoch a v zimnom období sú Horné diery nepriechodné a  Veľký Rozsutec je z dôvodu ochrany jarnej prírody v termíne od 1.3 do 15.6 uzatvorený.


Výstup na Chleb:

Táto stredne náročná turistická trasa začína vo Vrátnej a pokračuje na Chatu Vrátna, z ktorej sa môžete vyviesť a kabínovou lanovkou do Snilovského sedla a potom po červenej turistickej značke na Chleb. Odporúčame navštíviť Chatu pod Chlebom s výbornou kuchyňou, odkiaľ s novými silami prídete späť do Snilovského sedla, odkiaľ vás zelená turistická značka dovedie naspäť do Vrátnej.


Zbojnícky chodník:

Trasa v trvaní približne 3 a pol hodiny začína v Tiesňavách, odkiaľ vás prevedie zaujímavými skalnými útvarmi a fascinujúcimi výhľadmi. Cez skalné bralá vystúpite k rozcestníku Malé Nocľahy, budete pokračovať po modrej turistickej značke do doliny Obšívanka, odkiaľ odbočíte vpravo a s prudkým klesaním zídete poľným chodníkom do Terchovej.


Wellness:

2 km Wellness v Drevenice Resort (AKCIA: od nás získate voucher 1+1 zdarma, ktory pôžte využiť pondelok-štvrtok )

2 km  RIC Terchovec

6 km  Wellness Hotel Rozsutec

40 km Spa Aphrodite - Kúpele Rajecké Teplice

50 km Vodný park Bešeňová

Zaujímavé miesta v Terchovej:

Socha Juraja Jánošíka: pamätník so 7,5 metrovou sochou najslávnejšieho slovenského zbojníka, terchovského rodáka Juraja Jánošíka.

Drevený betlehem: krásny drevený betlehem v kostole svätého Cyrila a Metoda v Terchovej.

Rozhľadňa Terchovské srdce: 30metrová vyhliadková veža na vrchu Oblaz ku ktorej vedie náučný chodník.

Múzeum Juraja Jánošíka: expozícia v budove obecného úradu, ktorá je venovaná najslávnejšiemu rodákovi Terchovej- Jurajovi Jánošíkovi.